Sovětský "Broněkatěr"Projekt 1125 Zvezda 1/350

8. června 2014 v 9:09 | Zbyněk Škopán |  Modely lodí 1/350
Bylo

Bylo jen otázkou času, než se objeví v edici "snap fit" kitů firmy Zvezda obsahující zatím modely bojové techniky (1/100), figurek a dělostřelectva (1/72) a letadel (1/200 a 1/144); objeví i něco s lodní tématikou a doplní tak "herní figurky" hry typu wargame "Velká vlastenecká WWII"

Výrobce si vzal na "paškál" říční dělový člun "broněkater" projekt 1125.


Obsah stavebnice

Model je v duchu této produkce snap fit či chcete-li klick klack. model obsahuje 10 dílů.Trup tvoří dva díly, spodní a horní. Dolní díl obsahuje i naznačení šarpiového trupu s tunýlkem lodního šroubu. Horní dil obsahuje nalysované i detaily paluby. Bohužel řídící nástavba nemá detaily pozorovací štěrbiny a dveří kormidelny.
Paradoxně další díly unožňují alternativní provedení. Jsou totiž k dispozici dvě věže - T-34/76 a T-34/85 dvě kulometné věže a jedna lze nahradit odplaovacími rampami Kaťuší.
Protože je model určen jako herní figurka dtolní hry obsahuje i destičku a praporek. Praporek asi použijí jen gamesníci ale destička je ve tvaru vody s velmi dynamickou vlnou...
Plast je probarvený do zelena (německé jsou šedé) a je dost průžný. Je lepitelná jak vteřiňákem tak rozpouštědlovými lepidly ale při broušení dělá otřepy. Surfacer na něm drží.
Model neobsahuje obtisky, návod je jen jednoduchý na malém papíru. Součásti je pochopitelně karta s hracími "koordináty"

Závěr

I když je model v podstatě schématický, je relativně detailní. Pokud by se doplnil lepty může být i docela atraktivní. je to asi nejrychlejší cesta k lodi.

Alternativní modely...

Ve stejném měřítku 1/350 nabízí daleko přesnější resinový model agilní firma ŘOP o.s. Míry Nevečeřala z Prostějova.
v měřítku 1/72 u nás těžko sehnatelný MiG produktions navíc je zřejmě mimo produkci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama