Duben 2010

Malý technik

24. dubna 2010 v 22:44 | Zbyněk Škopán
Synek Honzík se rozhodl  že bude do zdi zabíjet hřebíky. Říkal  jsem  mu: hřebíky se  do zdi   dávají  jen  pro obrázky.....  vzal si čtyři  a v předsíni  je zatloukl  do zdi .... tady je výsledek:
honza

HMS Endurance (A171) (1/700 MT Miniatures)

12. dubna 2010 v 10:15 | Zbyněk Škopán |  Modely lodí 1/700

V  roce 1982  jsem chodil na SPŠE  v Ječné ulici,  na rohu Sokolské ulice byl zastupitelský uřad Argentiny.  Byl jsem   svědkem  malého protestu několika málo lidí proti obsazení Falkland argentinskou armádou......  Bylo tehdy zajímavé sledovat oficialní postoje Československa v roce 1982 které nevěděli za koho se vlastně "postavit"  jestli za Argentinu kde vládla diktatura vojenské junty  nebo za Velkou Bitanii - výspu kapitalismu v zápaní  Evropě... a tak se pletly  názvy  Falklandy a Malviny..... nakonec  pochopitelně špatná byla Anglie ale myslím že v duších mnoha Čechoslováků  tedy i v mé  byly sympatie   na  straně  Veké  Britanie.
HMS Endurance

Jedinou  silou   v oblasti  bylo kromě hrstky Britských námořních  pěšáků i průzkumná  loď HMS Endurance.  Dlouho jsem  pátral  po  modelu této lodi až jsem ji vypátral