Listopad 2009


Euro Scale Modeling -IPMS NL

6. listopadu 2009 v 9:35 | Zbyněk Škopán |  O Modelářském světě obecně
Náš modelářský klub velmi často jezdí do zahraničí na mrůzné modelářské akce. Je to díky kontaktům Milana s našimi kamarády, modeláři s A.M.I.S z Monsu v Belgii a pak také mé ochotě jezdit dlouhé "laufy" autem. Venkované mají plnou hubu urážek na pražské řidiče, ale vyrazit někam dál se v podstatě bojí. Oni se vyznají ve svém městečku a možná v pár okreskách ale jet např do krajského města je pro ně noční můrou.
Cesta do Belgie je například asi 1200 km a podle mě ta délka je asi největší problém. Jezdit autem v mnoha evropských zemích, je pro řidiče denně se prodírající ucpanou Prahou nebo D1, vyloženě balzám. Stačí nezmatkovat držet slušnou rychlost ( v německu stačí 130 km/h) a s aktualizovanou mapou v Navigaci se projede po celé evropě.
Pro nás je tedy problém nacpat se do jednoho nebo dvou aut... lidi co chtějí jet a navíc modely.
Pro letošní podzim jsme již od jara připravovali cestu na akci Holandského IPMS pořádanou nedaleko Utrechtu. Po zkušenostech jsem i zamluvil ubytování abychom v pohodě cestoavali a mohli se ivyspat a být svěží na sobotní výstavu i na nedělní návrat do ČR. (pro mě je to vždy únavné protože musím rozvést všechny do Východních Čech a okolí a pak teprve jet domů do Prahy)
Letos kolega Petr přišel s tím, že by zeť zapůjčil mikrobus.... Nám se to zamlouvalo ....
V řízení se můžeme střídat, odvezem vše potřebné na prezentaci klubu i osm lidí.
Termín se blížil a my dávali vše dohromady. Petrův zeť požadoval kopie občanek, domlouvali jsme kartu na naftu, jak vyplňovat knihu jízd atd.... prostě vše OK
Přiblížil se termín.
V práci si všichni vzali den dovolené a domlouvali se poslední podrobnosti. Holandští pořadatele nám drželi 6metrů stolu na naši klubou výstavu. Shromáždili jsme modely i od těch co nemohli jet. Vyměnili eura.
Jenže.....
Domluvené přistavení auta na čtvrtek večer se nekonalo.... nový slib: auto bude ráno v 6:30... V duchu se honí první nejistoty.... Ráno v pátek vstávám v 5 hodin, abych byl už v 6 na místě a mohl nakládat mikrobus.
6:30 auto nikde
7:30 přijíždí Ruda auto nikde
9:30 je mě to trapné vůči Petrovi který je chudák z toho uplně mimo, tak jedeme k Milanovi, kde čeká zbytek party a auto stále nikde.
Mezitím dochází k rozkolu v Petrově rodině a zeť už nebere telefony
16:00 ruším ubytování v Holandsku připravujeme variantu, že když bude přece jen auto do 20:00 hodin že vyrazíme pojedeme celou noc a ze soboty do neděle se ubytujeme. Sháníme náhradní auto ale je pátek a takhle nahonem už nikdo nic nepůjčí.
Večer v 18:00 hodin to definitivně rušíme vezu Milana do Hradce a Rudu do Jaroměře pak pro modely do Dolní Kalné a pak hurá na Prahu ....
Na dálnici na pumpě u Mladé Boleslavi kupuji synkovi autíčko ... slíbil jsem mu ho z Holandska...
V 22:00 jsem doma a nemám náladu vykládat modely

Poučení:
1.NEVĚŘTE VÝCHODOČECHŮM - vím to celý život a pořád jím nabíhám
2. Mít připravenou náhradní variantu (poučení pro mě mít v záloze své auto - a ne ho mít před garanční prohlídkou kdy blika polovina kontrolek)


Sbírka

3. listopadu 2009 v 21:38 | Zbyněk Škopán
Tak jsem přerovnal vitrinku
na fotce jsou jen 1/350 ponorky